Slavnosti svobody Plzeň nejsou jen pro dospělé

Dětem školou povinným, jejich rodičům i učitelům je věnován vzdělávací projekt s využitím webového portálu www.osvobozeniplzne.cz. Ten vznikl ve spolupráci města Plzně s PhDr. Lucií Rohlíkovou Ph.D. z katedry informatiky Pedagogické fakulty ZČU a PhDr. Miroslavem Breitfelderem, Ph.D. z katedry historie FPE ZČU. 

Příběh osvobození je na stránkách podaný formou dvanácti ilustrací, které lze stáhnout jako pdf a vytisknout v černobílé i barevné variantě a použít například jako materiál pro výuku.

Ilustrace vytvořila absolventka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara  ZČU Rufina Bazlova (původem z Běloruska). Těchto 12 témat mapuje konec 2. světové války, osvobozování jihozápadních Čech i plzeňské květnové oslavy (Slavnosti svobody – Plzeň oslavuje – Během války – Druhá světová válka v Plzni – Společně proti nacismu – Vylodění v Normandii – D-day to V-day – Osvobození Plzně – Konec války – Pobyt vojáků v Plzni – Tajné vzpomínky – Nikdy nezapomeneme).

Součástí jednotlivých kapitol jsou jednoduché texty i dobové fotografie. K portálu vyšlo i leporelo s QR kódy, které jsou umístěny u jednotlivých obrázků a odkazují na webové stránky s fotografiemi, videi, dokumenty, mapami, kvízy a tipy na výlety.   

Osvobození Plzně – web pro děti a mládež