Doprovodný program 2019

Program 2019 ke stažení

Moving Station, Jižní Předměstí
Pořádá Americké centrum US Point Západočeské univerzity v Plzni
15. 4. Plzeňské rozhovory II
Co je skutečnost a co klam? Čemu můžeme v životě médií a sociálních sítí věřit? – manipulace s informacemi prostřednictvím Fake News a sociálních sítí; přednášky předních odborníků zdarma pro širokou veřejnost
městský obvod Plzeň 4 17. 4. Památka obětí náletu a padlých ve 2. světové válce
10.00 Sousedská ul., 11.30 Jateční ul.
městský obvod Plzeň 2 
pomník na křižovatce ulic Květná, Olšová a Kaštanová
18. 4.
15.00
Pietní akt
mázhauz radnice 20. 4.–30. 5. Osudový rok 1939 a město Plzeň – výstava
Plzeň-Litice 25. 4., 16.30 Pietní akt u Památníku americkým letcům
Plzeň-Křimice 27. 4.
12.00
Pietní akt u Památníku padlým americkým letcům a křimickým občanům padlým v 1. a 2. světové válce
Národopisné muzeum Plzeňska, náměstí Republiky 13 30. 4.–28. 7. Neztratit víru v člověka: protektorát očima židovských dětí
Příběh dětí: kresby dětí z terezínského ghetta – dvojice putovních výstav zapůjčených z Židovského muzea v Praze
Šafaříkovy sady
Připravil Polský institut v Praze ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha
30. 4.–22. 5. Spojenci/Poláci a Češi na bojištích druhé světové války – výstava lidských příběhů společného boje Polska a Československa;
Smetanovy sady,
U Branky
2. 5.–30. 5. Z Dunkirku do Plzně – příběh Československé samostatné obrněné brigády – výstava, vernisáž 2. 5. ve 13.00
2. 5., 14.00 Jom ha-šoa – den vzpomínání na oběti holocaustu – veřejné čtení jmen obětí holocaustu, do něhož se může zapojit každý návštěvník; pořádá Institut terezínské iniciativy
městský obvod Plzeň 2 
Koterov
2. 5.
17.00
Průvod přes náves a položení květin u pomníku válečných obětí za mostem
městský obvod Plzeň 4 Habrmannovo náměstí 3. 5.
14.00
Pietní akt na počest padlých čs. letců z Plzně-Doubravky a položení květin u pamětní desky na budově bývalé konzervatoře
Patton Memorial Pilsen 3.–6. 5.
9.00–18.00
Prohlídky muzea
náměstí Republiky 3.-4. 5.

18.00-20.00

Příjezd a prezentace vojenské techniky a výstroje Klubu 3. Armády Plzeň
Letiště Plzeň – Líně  4. 5.

11.00-17.00

Muzeum Hangár 3 otevřený pro veřejnost, více http://www.classictrainers.cz/cs/home/
Kopeckého sady 11 4. 5.
14.00
Multimediální one-man show „The Accidental Hero“ („Náhodný hrdina“) – příběh o svobodě, válce a nevyhnutelné otázce „Kdo vlastně jsem?“ Autor Patrick Dewane, vstup zdarma
Sokolovna Karlov 4. 5., 15.30 Položení květin u pamětní desky čs. letcům RAF
Loosovy interiéry 3. 5., 17.00 Bendova 10 – Prvorepubliková módní přehlídka u Loose
4. 5.
10.00–16.15
Klatovská 19 – prohlídky interiéru bytu Huga Semlera – vstupenky nelze zakoupit na místě
Vstupenky v Turistickém informačním centru města Plzně,
nebo na www.plzenskavstupenka.cz od 1. 4.
Turistické informační centrum města Plzně 3.–5. 5. Plzeň v dobách osvobození – komentované prohlídky
Vstupenky v Turistickém informačním centru města Plzně, nebo na www.plzenskavstupenka.cz od 1. 4.
Borský park 4.–5. 5. Freedom cup (Pohár svobody) – mezinárodní pohár parašutistů
DEPO2015 4. 5.
10.00–18.00
DEPO Street Food Market – festival pouličního jídla
DEPO2015 – spodní parkoviště 4. 5.
9.00–18.00
Výstava vojenských historických vozidel americké provenience, prezentace amerických vozů značky Mustang. Určené i pro zájemce, kteří přijedou na Slavnosti svobody s vojenskou nejen druhoválečnou technikou a chtějí ji představit široké veřejnosti. Parkoviště otevřeno od 8.30 do 18h, možnost přespání na parkovišti ve vlastním spaní
Skryté město – Sousedské procházky 4. 5.
10.00 a 14.00
Poznejte město skrze osobní příběhy a vzpomínky
Více na www.plzenskavstupenka.cz
TJ SLAVOJ – MASNA, Plzeň
pořádá Box club Ondřeje Stacha z.s.
4. 5. 14.00–18.00
5. 5. 10.00–14.00
Mezinárodní turnaj v boxu mládeže „Pohár osvobození Plzně 1945“
Stará synagoga 5. 5., 18.00 David Syme (americký klavírista) – koncert
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Františkánská ul. 5. 5.
18.30
Vojenská mše s biskupem Tomášem Holubem za všechny padlé bojovníky za svobodu, průvod v uniformách.
městský obvod Plzeň 4 9. 5. Položení květin k pomníkům
10.00 Újezd (nám. Karla Panušky)
10.30 Hřbitovní ul. (objekt hasičské zbrojnice)
11.00 střelnice Lobzy
městský obvod Plzeň 2
náměstí Generála Píky
21. 6.
15.00
Pietní akt