Slavnosti svobody ovlivní dopravu v Plzni

Přidal:

V rámci letošních Slavností svobody dojde ve dnech 5. – 8. května 2017 k několika dopravním omezením v silniční i městské dopravě.

Opatření se budou týkat náměstí Republiky, kdy po celou dobu konání slavností dojde k zákazu parkování podél západní, východní (dlouhé komunikace) a jižní straně náměstí a k úplným uzavírkám vjezdů na náměstí v odpoledních a večerních hodinách (5. května od 18 do 23 hodin, 6. a 8. května od 12 do 23 h a 7. května kvůli průjezdu konvoje již od 10.15 do 23 h) kromě městské veřejné dopravy a obsluhujících vozidel. V neděli bude na náměstí Republiky omezen i provoz MHD, a to tramvajových linek č. 1 a 2 od 10.10 do ukončení průjezdu kolony a autobusů č. 20, 33 a 40 od 11 do 14 h. V Dřevěné ulici se v úseku Pražská – restaurace U Mansfelda nebude smět parkovat od 3. do 9. května, 6. května bude zakázané v celé ulici a úplně se pro průjezd uzavře během všech čtyř dnů do 23 h. Uzavírka začne v pátek 5. května od 18 h, 6. května od 9 h, 7. května od 11 a 8. května od 12 h.

Vzpomínkový akt u pomníku gen. G. S. Pattona v sobotu 6. května uzavře od 9 do 23 h jízdní pruh Klatovské třídy od křižovatky s Husovou ulicí po křižovatku s Prešovskou ulicí ve směru Bory – Lochotín a odbočovací pruh do Prešovské ulice. Ve stejnou dobu bude uzavřen vjezd do Prešovské ulice a sadů Pětatřicátníků z Klatovské třídy a od 15 do 18.30 h neprojedou vozidla také z Jungmannovy ulice do Smetanových sadů. Provoz MHD nebude v této lokalitě omezen. Zákaz parkování se v tento den, konkrétně od půlnoci do 20 hodin bude týkat ulice Prešovské v úseku sady Pětatřicátníků – Sedláčkova, Sedláčkovy ulice v úseku Prešovská – Bezručova, Bezručovy ulice v úseku sady Pětatřicátníků – Sedláčkova. Od půlnoci do 24 hodin se zákaz parkování dotkne pravé strany ulice ve Smetanových sadech. Pro rezidenty parkující v dotčených ulicích bude vyblokované parkoviště v sadech Pětatřicátníků.

V neděli 7. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude tato silnice v úseku ul. U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena v čase od 9 do 13 h. O hodinu déle, tedy od 10. do 13. h neprojedou auta ani úsekem Majerova – ul. U Trati, také včetně výjezdů z bočních ulic. Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také v příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu. Od 8 hodin bude uzavřena Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Poslední tramvaje projedou sady Pětatřicátníků zhruba v 10.10 h. Poté bude přerušen provoz tramvajových linek č. 1, 2 a 4, které se opět rozjedou, a to postupně po projetí kolony.  Všechny přerušené tramvajové linky budou nahrazeny podle možností autobusovou dopravou.  Trolejbusy č. 11, 12, 15, 16 a 17 budou v trase přes Klatovskou odkloněny. U autobusů se omezení bude týkat linek 20, 27, 28, 34, 35, 41 a 57. Do 11 hodin mohou pěší projít na přechodu u památníku Díky, Ameriko! a na přechodu v sadech Pětatřicátníků u Velké synagogy.

Organizátoři doporučují návštěvníkům, aby v době Convoy of Liberty v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu.

Další upozornění se týká přeletu armádních letounů, pro nějž je povolena nejnižší možná letová výška a je třeba počítat se zvýšenou hlučností. Přelet se uskuteční v neděli 7. května od 11.30 h.

Podrobnosti k dopravním opatřením jsou k dispozici na www.slavnostisvobody.cz a na www.pmdp.cz.

Přehled dopravních opatření a mapa lokalit

 

0