Slavnosti svobody omezí dopravu v centru města

Přidal:

Čtyřdenní program Slavností svobody zasáhne do provozu silniční i městské dopravy. V centru města dojde k několika dopravním opatřením, při konvoji v neděli 5. května dopoledne neprojedou auta ani tramvaje téměř po celé Klatovské třídě.

Na náměstí Republiky nebude možné po celou dobu konání slavností, tedy od 3. do 5. května parkovat podél západní, východní (dlouhé komunikace) a jižní straně náměstí. Na jižní straně bude zákaz parkování platit až od páteční 12. hodiny. Úplně budou uzavřeny vjezdy na náměstí v odpoledních a večerních hodinách (3. května od 18 do 23 hodin, 4. května od 12 do 23 h a 5. května kvůli průjezdu konvoje již od 9 do 20 h). Vjezd městské veřejné dopravě bude povolen. V neděli 5. května se na náměstí Republiky omezení dotkne i provozu MHD, a to tramvajových linek č. 1 a 2 v čase od 10.10 do ukončení průjezdu kolony, tedy do 13 hodin, a autobusů č. 20, 33 a 40 od 11 do 14 h. V Dřevěné ulici se nebude smět parkovat od 30. dubna do 6. května do 18 h a od 3. do 6. května se Dřevěná ulice pro průjezd aut úplně uzavře.
V lokalitě před kulturním domem Peklo bude od 1. (0.00 h) do 6. května (24.00 h) platit zákaz parkování a od 3. do 6. května (18 h) zákaz odbočení doprava z Jízdecké ulice do Pobřežní.
V neděli 5. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude část této silnice v úseku ul. U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena od 8.50 do 13 h. O hodinu déle, tedy od 10 h, do 13 h neprojedou auta ani úsekem Majerova – ul. U Trati, a to včetně výjezdů z bočních ulic. Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také na příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu. Od 8 hodin se uzavře Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Příjezd k Area Bory bude možný Boettingerovou ulicí.
Konvoj z Klatovské třídy odkloní rovněž trolejbusy č. 11, 12, 15, 16, 17, omezí autobusy na linkách č. 20, 27, 28, 34, 35, 41, 57 a tramvaj č. 4 ze směru Bory. Z Lochotína budou místo tramvají jezdit autobusy s konečnou zastávkou Rondel.
Sady Pětatřicátníků projedou poslední tramvaje zhruba v 10.10 h. Linka č. 1 bude ve směru z Bolevce nahrazena autobusovou dopravou a pojede do konečné stanice Rondel. Ve směru ze Slovan bude konečná stanice Anglické nábřeží. Linka č. 2 skončí také ve stanici Anglické nábřeží, ve směru ze Skvrňan pak na Palackého náměstí.
Pěší mohou do 11 hodin projít na přechodech u památníku Díky, Ameriko! a v sadech Pětatřicátníků u Velké synagogy.
Další upozornění při průjezdu konvoje se týká přeletu armádních letounů, pro nějž je povolena nejnižší možná letová výška a je třeba počítat se zvýšenou hlučností. Přelet se uskuteční v 11.20 h.
Vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko! v pondělí 6. května uzavře pro veškerou dopravu včetně MHD od 15 do 19 h Americkou třídu v úseku Klatovská tř. – Jungmannova. O hodinu dříve, tedy od 14 hodin bude částečně uzavřen pravý jízdní pruh na Klatovské třídě ve směru do centra v úseku ulic Havlíčkova a Americká. Od 14 do 19 h se uzavře vjezd do ulice V Šipce. Ve stejný den v ní nebude možné ani parkovat, konkrétně od půlnoci do 19 hodin. Zákaz parkování bude platit ve stejnou dobu na Americké třídě v úseku ulic V Šipce a Škroupova.
Zastávka autobusů a trolejbusů U Práce bude ve směru k vlakovému nádraží od 4 do 24 hodin přeložena do Tylovy ulice.

Organizátoři doporučují návštěvníkům, aby v době Convoy of Liberty v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu. Upozorňují rovněž na omezení parkování v historickém centru s doporučením využít parkovací domy Rychtářka a u Obchodního centra Plzeň Plaza.
Podrobnosti k dopravním opatřením jsou k dispozici na www.slavnostisvobody.cz a na www.pmdp.cz.

0