Šestým držitelem Stipendia G. S. Pattona je student Vyšší odborné školy zdravotnické Václav Šlehofer

Přidal:

Držitelem Čestného stipendia generála George S. Pattona, které se uděluje od roku 2010 při oslavách osvobození Plzně americkou armádou, je Václav Šlehofer, student Vyšší odborné školy zdravotnické. Nejlépe zpracoval téma stipendijní práce, kterou musel zároveň obhájit před komisí. „Chtěl bych poděkovat škole, která mě doporučila,“ zareagoval bezprostředně po vyhlášení. Pamětní medaili, jež je inspirována Medailí cti, nejvyšším vojenským vyznamenáním udělovaných vládou USA, a šek na tisíc amerických dolarů převzal oceněný Václav Šlehofer od George Pattona Waterse a Darlene Nueske, členů Nadace Briana LaVioletta z Wisconsinu, která čestné stipendium vyhlašuje. „Jsme rádi, že činnost nadace můžeme spojovat s takovým lidmi a že budeme součástí vašeho života, v tom smyslu, že se budeme podílet na podpoře profesního i volnočasového života,“ uvedl G. Patton Waters. Cílem udělení je pomoci těm, kteří touží přispívat společnosti, v níž žijí, a umožnit jim naplnit své sny a plány.

Čestné stipendium generála George S. Pattona udělované Nadací Briana La Violetta každý rok je určeno absolventům plzeňských středních škol, kteří se chystají vstoupit do armády nebo jakékoliv oblasti bezpečnostních složek či se rozhodli věnovat se veřejně prospěšné činnosti.

Vyhlášení, které se uskutečnilo v podvečer 7. května na náměstí Republiky, se kromě amerických veteránů, primátora Martina Zrzaveckého, jeho prvního náměstka Martina Baxy, zúčastnil Doug LaViolette, zakladatel a zároveň předseda nadace. „Žijeme ve složitých časech, proto hledáme studenty, kteří chtějí udělat něco pro druhé, pro svoji vlast,“ zmínil ve svém vystoupení LaViolette.

Primátor Martin Zrzavecký

George Patton Waters, Darlene Nueske, Doug LaViollete, Martin Baxa

Václav Šlehofer

 

 

 

0