Přehlídky dobového oblečení jsou oblíbenou podívanou

Přidal:

Módní přehlídky dobového oblečení zpestří program Slavností svobody. Šaty, které se nosily v roce 1945, představí členky spolku Liberty v táboře americké 2. pěší divize v Křižíkových sadech, v hotelu Continental a ve vojenském kempu za Plazou. Ženy a dívky módou vyjadřovaly svůj postoj k válce. Stylem oblečení rebelovala především swingová mládež. Mladíkům se říkalo potápky, protože nosily kalhoty nad kotníky a dlouhá kostkovaná saka. Ženy a dívky se oblékaly do šatů nad kolena a vlasy měly upravené ve stylu extravagance. Vysloužily si tak přezdívky bedly a Kristýnky.
Kromě protektorátní revoltující módy budou prezentovány další subkultury, které ovlivnily vývoj módního světa a byly projevem nesouhlasu s diktaturami. Dámy představí původně latinskoamerickou subkulturu pachucas, francouzské zazous a americké zooties.
V pátek 4. května od 17 h mohou návštěvníci v hotelu Continental obdivovat šaty, které budou stoprocentními originály ze 40. let minulého století. Modelky si vezmou také dobové boty, kabelky a další doplňky. V sobotu 5. května v 16 h nabídne módní okénko tábor americké 2. Divize a tentýž den od 17.30 h představí dívky modely v kempu za Plazou. Zlatým hřebem přehlídek budou originální šaty, v nichž jedna z Plzeňanek vítala v květnu 1945 americké vojáky.

0