Plzeňské rozhovory se zaměří na vztahy mezi USA a ČR

Přidal:

Bývalý ředitel Rádia Svobodná Evropa v Praze Thomas A. Dine, Michael Žantovský, velvyslanec v USA v letech 1992 – 1997 a nynější ředitel Knihovny Václava Havla, nebo významný kybernetik Michal Pěchouček z ČVUT přijedou debatovat do Plzně o tom, jak vypadají česko-americké vztahy po 100 letech od navázání prvních kontaktů, kam až sahá česko-americká vojenská spolupráce, a jak lze využít umělou inteligenci k prevenci bezpečnostních hrozeb. Témata pro Plzeňské rozhovory II, které se konají v rámci doprovodného programu Slavností svobody, zvolila organizující Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice a městem Plzeň v souvislosti se 100. výročím vzniku československého státu.
„Česko-americké vztahy prošly během uplynulých sta let velkými změnami a dnes spolupracujeme v mnoha oblastech. Letos se s významnými odborníky z obou zemí zaměříme na společenská a bezpečnostní témata a celou akci ukončíme pohledem do budoucnosti s kybernetikem Michalem Pěchoučkem. Ten se svým týmem pracuje na projektech americké vlády, které využívají potenciál umělé inteligence k prevenci bezpečnostních hrozeb v realitě a kyberprostoru,“ přibližuje program Daniela Lukavská, vedoucí Amerického centra US Point při Západočeské univerzitě.
Plzeňské rozhovory II se uskuteční 3. května 2018 v kulturním prostoru Moving Station na nádraží Plzeň – Jižní Předměstí. Panelové diskuse, které jsou jejich součástí od 13.30 do 20 hodin, jsou otevřeny i veřejnosti.

0