Legendární americký The Count Basie Orchestra zahraje při Slavnostech svobody

Přidal:

Součástí Slavností svobody bude ojedinělý kulturní program, který v pátek 4. května zahájí vystoupení nejlepšího big bandu všech dob s více než 80letou historií, legendárního amerického The Count Basie Orchestra. Dějiny swingu psal tento band od třicátých let minulého století. Získal 18 cen Grammy, navštívil největší festivaly a hudební síně po celém světě. Zakladatelem a dlouholetým kapelníkem byl pianista William James „Count“ Basie, který se stal americkou institucí personifikující majestátnost a excelenci jazzu. Dnes hraje orchestr pod taktovkou trumpetisty Scottyho Barnharta, dvojnásobného držitele ceny Grammy. V Plzni se představí díky iniciativě sdružení Jazz bez hranic.

S orchestrem jsou spojena jména nejlepších světových muzikantů a mnozí z nich u něj svoji kariéru přímo začali. Patří k nim Lester Young, Billie Holiday, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Tony Bennett, Frank Foster, Thad Jones, Joe Williams nebo Dennis Rowland.

V Plzni s The Count Basie Orchestra vystoupí famózní zpěvačka s podmanivou barvou hlasu Carmen Bradford, kterou v roce 1983 angažoval sám kapelník Count Basie.

The Count Basie Orchestra

The Count Basie Orchestra

Carmen Bradford

0