Jednotky čestných stráží středoevropského regionu se poprvé představí v Plzni

Přidal:

Mezinárodní přehlídka exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží středoevropského regionu DRILLFEST se letos kromě Prahy uskuteční i v Plzni. Ve čtvrtek 22. června od 16 hodin předvedou na náměstí Republiky v Plzni nevšední mistrovství, za kterým se skrývají hodiny tvrdého výcviku, vojáci z České republiky, Maďarska, Německa, Polska a Slovenska. Hlavním organizátorem je Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s agenturou Ci-5 a s podporou města Plzně.

V úvodu exhibiční přehlídky vystoupí Ústřední hudba Armády České republiky, celosvětově uznávaná jako vrcholné dechové koncertní těleso. Následovat bude série jednotlivých exhibičních vystoupení doprovázených reprodukovanou hudbou.

„Za přesným a zručným zacházením s puškami a náročnými pochodovými sestavami se nesporně skrývají hodiny tvrdého tréninku,“ říká Eva Cajthamlová z Posádkového velitelství Praha a doplňuje, že vojáci své choreografie většinou nacvičují ve svém volném čase.

Podobné exhibice lidé nemají příležitost vidět při oficiálních akcích, ale jen při zcela výjimečných, jakou je právě DRILLFEST. Společně s vojáky se v Plzni představí poloprofesionální cheerleadingový tým s názvem Chilli Cheerleaders, který často vystupuje na nejrůznějších sportovních, kulturních a společenských soutěžích.

Letošní 11. ročník se koná pod záštitou ministra obrany ČR Martina Stropnického a primátora města Plzně Martina Zrzaveckého.

zdroj: Posádkové velitelství Praha

 

0