Český rozhlas Plzeň se i letos připojí k programu Slavností svobody

Přidal:

Tradiční Den otevřených dveří Českého rozhlasu Plzeň se v letošním roce uskuteční v sobotu 5. května v době od 10 do 17 hodin.
Pro návštěvníky budou zpřístupněny dvě prohlídkové trasy. První z nich je tradiční, s ukázkou technických pracovišť, nahrávacích studií a návštěvou vysílacího pracoviště, kde se příchozí stanou i přímými účastníky živého vysílání. Druhá trasa, vzpomínková, je zavede do Rozhlasového muzea, kde se dozví zajímavosti z rozhlasové historie, prohlédnou si dobové fotografie a dokumenty, ukázky vývoje nahrávací a vysílací techniky nebo v neposlední řadě bohatou sbírku historických radiopřijímačů. Právě tady čeká návštěvníky letošní novinka Rozhlasové kalendárium – interaktivní zvukový i textový průvodce událostmi ve světě, u nás i v Českém rozhlase Plzeň rok po roce od roku 1945 až po současnost.
Na obě prohlídkové trasy si návštěvníci mohou vyzvednout časové vstupenky, aby se vyhnuli dlouhému čekání.

V doprovodném programu zahraje před budovou rozhlasu Orchestr Oty Hellera, za návštěvníky Českého rozhlasu Plzeň zavítá herečka a zpěvačka Pavlína Filipovská a také rozhlasový publicista Jiří Kamen, který návštěvníkům představí a zájemcům podepíše svou knižní novinku, román Kinžál. V hale rozhlasové budovy se příchozí také setkají s redaktory a moderátory, kteří je denně provází rozhlasovým vysíláním.
Ani letos nebude chybět před budovou rozhlasu historický přenosový vůz.

Stejně, jako v předchozích letech, je pro každého návštěvníka připraven dárek na rozloučenou a také možnost odpočinku a občerstvení v prostorách rozhlasové jídelny.
Plzeňská rozhlasová stanice zahájila své vysílání velmi dramaticky. Budoucí ředitel Karel Šindler s odjištěným samopalem zabral ráno 5. května 1945 německou vysílačku a už po čtyřech hodinách úprav a oprav se v éteru ozvalo jeho první hlášení. I proto se Český rozhlas Plzeň každoročně připojuje k programu Slavností svobody, aby připomněl nejen začátky vysílání, ale celou bohatou historii plzeňského studia Českého rozhlasu.
/zdroj: Český rozhlas Plzeň/

0