Cenami ověnčená multimediální one-man show The Accidental Hero – Náhodný hrdina se vrací do Plzně

Přidal:

Popisuje život Matta Konopa, podplukovníka americké armády, jež v Čechách koncem druhé světové války téměř zázračnou shodou okolností osvobozuje vesnice svých předků.
Autorem a hercem v jedné osobě je jeho vnuk, Patrick Dewane, který vytvořil toto unikátní dílo na základě dědečkových zápisků nalezených dvacet let po jeho smrti. V Plzni jej poprvé představil v roce 2015.
Představení pravdivě ukazuje hlavního hrdinu jako člověka, který se (ne)vlastním přičiněním dostává do nejrůznějších, někdy až komických, situací, které mu osud připravil za druhé světové války.
Po útoku na Pearl Harbor je Matt Konop nasazen do bojů v Evropě. Jeho strastiplná válečná cesta začíná vyloděním v Normandii v červnu 1944. Po krvavém boji na pláži Omaha se Konop, spolu se svou jednotkou, postupně dostává až do Arden, kde jej čekají další těžké chvíle.
Zde poprvé Patrick Dewane vyjevuje tajemství, které Matt Konop celý svůj dosavadní život pečlivě střežil. Totiž jeho český původ, jenž se prolíná celým příběhem jako tenká červená nit.
Skutečnost, že Konop vyrůstal na farmě českých přistěhovalců, ovlivnila celý jeho život a během tažení Evropou mu nadělila řadu bizarních chvil. Okamžik, kdy je koncem války poslán do Československa jako velící důstojník, je pro něj jako zlý sen. Provázen obavami z chudoby a zaostalosti se vydává do rodné země svých předků. Jaké překvapení ho zde však čeká!
Je vítán jako osvoboditel, je jedním z nás.
Konec války je plný štěstí a euforie- lidé věří v lepší budoucnost; a Matt Konop začíná na Domažlicku hledat svoji pravou identitu…

Předvedení „The Accidental Hero – Náhodný hrdina“ se uskuteční v prostorách DEPO2015 za podpory této organizace dne 3. května od 10 h pro studenty středních škol a od 20 h pro veřejnost.
Představení je v angličtině, s titulky.
Vstupné: 80 Kč

0